Zakładanie spółek

Rejestracja spółki prawa handlowego to nie lada wyzwanie. Trzeba przebrnąć przez wszystkie formalności, dokonać koniecznych opłat, a także czekać na decyzje urzędników co do zarejestrowania naszej działalności. Wszystko to sprawia, że proces zakładania spółki prawa handlowego jest skomplikowany i może zniechęcić potencjalnych przedsiębiorców. Aby uniknąć takiej sytuacji, polecamy skorzystanie z usług Warsaw Office Business Center. Z naszą pomocą zakładanie spółek jest o wiele łatwiejsze! Zrobisz to zarówno w sposób tradycyjny u notariusza, jak i przez internet. Nasze doświadczenie gwarantuje usprawnienie rejestracji firmy, zapewniamy także wsparcie na każdym etapie tego procesu. Decydując się na internetową formę założenia spółki, zyskujesz na czasie, rejestracja potrwa tylko 3 dni! Jest to wygodniejsza forma, bowiem rejestracja tradycyjna może trwać nawet do 2 miesięcy, w zależności od decyzji sądowej. Ponadto dzięki rejestracji przez internet masz również możliwość dokonywania zmian we wniosku oraz elektronicznej sprzedaży udziałów! Jeśli z kolei zależy ci na określonym kształcie zapisów umowy spółki, wybierz opcję rejestracji podmiotu u notariusza, ponieważ zakładając spółkę przez internet, musisz dostosować zapisy umowy do określonego formularza. Pamiętaj również, że w trakcie zakładania spółki w sposób tradycyjny, podatek od czynności cywilnoprawnych uiszcza notariusz, natomiast jeśli rejestrujesz firmę przez internet, musisz dokonać opłaty sam. Po rozpatrzeniu wszystkich aspektów twojej działalności, wspólnie wybierzemy formę rejestracji spółki prawa handlowego, adekwatną do twoich potrzeb i preferencji.

 

Zakładanie spółki

  Tryb elektroniczny Tryb tradycyjny
Czas założenia Teoretycznie 24h, praktycznie 3 dni Zależny od Sądu, nawet do 2 miesięcy
Umowa spółki Według wzoru – niewielkie możliwości zmiany Dowolny kształt zapisów umowy spółki
Możliwość założenia przez osoby prawne Tak Tak
Możliwość założenia przez cudzoziemców Tak Tak
Opłata podatku PCC (0,5%) Samodzielnie Przez notariusza
Możliwość dokonywania zmian elektronicznie Tak, po uaktualnieniu systemu E-KRS Nie
Możliwość sprzedaży udziałów elektronicznie Tak, po uaktualnieniu systemu E-KRS Nie
Cena założenia ze wszystkimi opłatami sądowymi

900 zł netto

1 800 zł netto

 

Rejestracja spółki – pozwól sobie pomóc

Rejestracja spółki jest procesem, przez który musi przejść niemal każdy przedsiębiorca. Nie jest to jednak proces łatwy – duża liczba formalności, opłaty, wędrówki w poszukiwaniu odpowiedniego okienka w urzędzie... Zawsze lepiej jest mieć u boku kogoś doświadczonego, kogoś, kto zakładał spółki wiele, wiele razy. Niewykonalne? A jednak! Tym kimś może być dla Ciebie nasza firma – zakładanie spółek to nasza specjalność. Pomogliśmy już setkom osób, które dążyły do otwarcia własnego biznesu, ale nie mogły poradzić sobie ze sprawami urzędowymi. Wiemy, że czasem rejestracja spółki może przerosnąć przedsiębiorcę i spowodować zniechęcenie do prowadzenia biznesu już na starcie – z naszą pomocą taka sytuacja z pewnością nie będzie Cię dotyczyć!

Zakładanie spółek to nasza specjalność!

Nasza firma oferuje zakładanie spółki za klientów w dwóch wariantach: w sposób elektroniczny oraz w sposób tradycyjny. Oba te tryby mają swoje wady i zalety, ale ostatecznie to Ty decydujesz, który lepiej odpowie na Twoje preferencje i możliwości finansowe. Warto jednak zaznaczyć, że jeśli chcesz, aby rejestracja spółki przebiegła szybko (bo przykładowo chcesz podjąć się intratnego zlecenia), polecamy zdecydować się na tryb elektroniczny. Dzięki temu Twoja spółka powstanie maksymalnie w ciągu trzech dni, a nie, tak jak w przypadku spółki zakładanej tradycyjnie – w dwa miesiące (zależy to oczywiście od decyzji sądu, jednak przy wyborze tej opcji nigdy nie wiadomo, kiedy wniosek zostanie rozpatrzony)

To ty decydujesz, ile będzie kosztować rejestracja spółki!

zakładanie spółek przebiega w dwóch trybach, różniących się m.in. możliwościami wprowadzenia zmian w zakresie umowy spółki, możliwościami założenia jej przez osoby prawne czy cudzoziemców, a także różnymi opcjami pod względem wprowadzania zmian w umowie spółki elektronicznie oraz sprzedaży jej udziałów w ten sam sposób, każdy z trybów ma inną cenę. Tylko od Ciebie zależy, którą metodę wybierzesz – tryb elektroniczny jest tańszy od trybu tradycyjnego o połowę i daje pewność niemal natychmiastowego założenia spółki. Droższa opcja to wydłużona rejestracja spółki, ale jednocześnie zapewnia możliwość zmian w umowie. Wybierz to, co najlepiej sprawdzi się w przypadku Twojej działalności!

Copyright 2018 WOBC | All Rights Reserved